Piedāvātie produkti

Jaunumi

Visas vasaras krāsas, ziedi - lins

Par lina audumu un tā kopšanu


Lina audums ir audums ar gludu virsmu un matētu spīdumu, kas iegūts no linu dzimtas auga šķiedrām. Lins ir ļoti izturīgs, absorbējošs un izžūst ātrāk nekā kokvilna. Šo īpašību dēļ lina apģērbu ir ērti valkāt karstā laikā. Lina stiebra garoza tiek pārstrādāta un tiek iegūtas lina šķiedras, kas pēc tam tiek izmantotas auduma izgatavošanā. Lina audums ir izturīgs un stingrs. Tas lieliski uzsūc mitrumu, kā arī ātri žūst. Tas ļoti labi panes saules gaismu un gandrīz nemaz nebalo.

Lina audums ir izturīgs pret nodilumu un tāpēc ir izturīgs un ilgi kalpo. Tas uzsūc mitrumu un sviedrus daudz labāk nekā kokvilna, kā arī ļoti ātri izžūst. Audums lieliski pielāgojas ķermeņa un vides apstākļiem, tādēļ nepieciešamības gadījumā sasilda vai atvēsina. Lina audums gadu gaitā ne tikai kļūst kvalitatīvāks, bet arī baltāks un mīkstāks. Lina audums ir ekoloģisks, nekaitīgs audums, bez kaitīgas ietekmes uz dabu un ekoloģiju. Lina audumi vienmēr ir priecējuši ar izturību, ilgizturību un pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību. Lina audums - kvalitatīvākais audums!

Kopšana:

Lina audums ir mazgājams. To var mazgāt gan ar rokām, gan veļas mašīnā. 

Ja uz auduma parādās pleķis, to var noņemt, izmantojot tīrīšanas līdzekli, pirms tam pārbaudot to uz nelielas auduma daļas. Ļaujiet tīrītājam iedarboties, paturiet divas - trīs minūtes un izmazgājiet. Ja tīrītājs neatstāj nekādas pēdas, nebalina esošo krāsu, Jūs varat droši to izmantot visam apģērbam, lai izmazgātu traipus, bet nekādā gadījumā nelejiet tīrītāju uz drēbēm veļas mazgājamajā mašīnā.

Žāvēšana:

Pēc mazgāšanas linu audums būs ļoti savēlies, tādēļ labāk to ir mazgāt ar rokām un žāvēt. Izmazgātu un nedaudz apžuvušu linu audumu ir pareizi jāpakar žāvēšanai, lai tas nesaveļas vēl vairāk. Starp citu, linu audums ne tikai ļoti labi uzsūc mitrumu, bet arī ļoti labi žūst, tāpēc nebūs ilgi jāgaida, līdz atkal varēs uzvilkt savu iemīļoto apģērbu.

Vislabāk linu audumus gludināt, kad tie joprojām ir nedaudz mitri: 

  •  tie gludināsies labāk, un nevajadzēs izmantot papildu mitrināšanu. 
  • Lina izturības dēļ tas ir jāgludina ar ļoti labu gludekli, ja vēlaties, varat to papildu samitrināt vai izmantot tvaiku. No sākuma izgludiniet auduma kreiso pusi, tad - labo. 
  • Pēc gludināšanas pakariniet drēbes vēsā, sausā un labi vēdināmā telpā, lai tās izžūtu pilnībā.

Linu var mazgāt veļasmašīnā līdz 40°C delikātajā/saudzīgajā režīmā. Apgriezienu iestatījumam jābūt zemam.

Ja vēlas, tad var lina audumu negludināt. Dabiskās krokas un burzījums piešķir lina izstrādājumam relaksētu, dabisku un mīkstu sajūtu. 

Virtuvē un guļamistabā

Lins ļoti labi uzsūc mitrumu, tāpēc lina dvieļi virtuvē būs noderīgi. Vienīgi jārēķinās, ka pēc iegādāšanās lina dvieļus nāksies pāris reižu izmazgāt, lai tie top mīkstāki.

Lina šķiedra ļoti labi piemērota stikla glāžu un galda piederumu pulēšanai, taču atkal - pirms pulēšanas darbiem lina audums vairākas reizes jāizmazgā, lai dvielītis neatstātu uz spožajām glāzēm plūksnas.

Vēl viens pluss linam ir īpašais tīrīgums - netīrumus tas nevis uzsūc, bet tie šķiedrām itin kā aplīp apkārt, tāpēc bieži vien lina audumi izmazgājami pat labāk par kokvilnu. Līdzīgi kā vilnai, arī linam piemīt zināma pašattīrīšanās, kas saistīta ar jau minēto šķiedras īpašību turēties pretim netīrumiem.

Ja lina audums izmantots gultasveļai un lina šķiedra nav kombinēta ar citām šķiedrām, iespējams, nāksies pieciest, ka audums burzās, toties būs arī ieguvumi - piemēram, lina īpašā spēja vasarā radīt patīkamu vēsuma un svaiguma efektu, bet ziemā sasildīt un pārlieku nesviedrēt.


Piedāvātie produkti